Nová kola Matter G13, Super Juice, Black Rain a 168

Matter je již nějakou dobu ve stínu koleček MPC. Takřka „přes noc“ se stala dvojkou po té, co na MS byly všechny rekordy zajety na tehdy „neznámých“ MPC RoadWar. Když přibyla ještě kola na mokro MPC Storm, bylo vymalováno.

Matter ihned ohlásil svá mokrá kola BlackRain (to bylo v roce 2008). Nikdy se však nedostala do prodeje, ani závodníkům na nohy, respektive na brusle. Po třech letech se však zdá, že chemici a inženýři přišli na směs, která už bude fungovat.

Pro MS v Yeosu, které buší na dveře, přichystal nová kola. Zatím na nich jezdí jen tovární tým Powerslide-Matter a na internetu se objevují (tak jako vždy) chvála, obdiv a nadšení.

Nové modely kol Matter jsou G13 (univerzální silnice/dráha), SuperJuice (silniční kola), BlackRain (kola na mokro) a 168 (kola pro sprintery).

Kola budou tradičně dostupná v tvrdostech F0-F4. Kola Super Juice a Black Rain nepřinášejí nic převratného. Opravdovou novinkou jsou pouze „záhadná“ G13 a sprinterská speciálka 168. A co stojí za těmito převratnými koly?

Kdo by to byl řekl, ale okopírovaná technologie MPC MTech. Stejně jako se inspirovalo Luigino s iQ ring a Gyro 2NT2. Ona technologie se u Matter jmenuje TR2. Opět se jedná o vrstvení urethanu a kombinace flexního kroužku (viz poslední obrázek). Tedy nic tak převratného a revolučního.

Možná se tak brzy dočkáme sporu MPC vs. zbytek kolečkového světa.  Jediná prověřená informace, která dělá nová kola Matter jedinečnými je cena na americkém trhu. 1ks kola o velikosti 110mm stojí $30 (bez DPH)! Oproti MPC, kde je cena $18.

Napsat komentář