První letošní závody na sebe nenechaly dlouho čekat

Švýcarské halové mistrovství již několik let otvírá halovou evropskou sezónu. Již potřetí v hale v Embrachu nechyběli čeští závodníci, členové klubu KSBM Praha. Letos poprvé zde ale závodili i slovenští bruslaři z týmu SC Košice. Foto zde.

 

Závody jsou tradičně organizovány se švýcarskou pečlivostí, a i když letos nepřijelo do Embrachu tak početné startovní pole jako vloni, některé kategorie byly nabité. Zejména senioři muži si boje o titul mistra Švýcarska rozhodně tvrdě vybojovávali. Na startu byl totiž i loňský vicemistr světa – junior A – Livio Wenger – současný nejlepší závodník této alpsé země. Cestu za obhajobou titulu se mu snažil zkřížit především velmi technicky dobře jezdící Yves Reist. Livio však i přes pád v rozjížďce na 500 m nedal svým soupeřům šanci. V ženách si titul odvezla Deborah Keel, konkurenci však měla o něco menší. Renata Karabová skončila na 4. místě, když bojovala především s klouzajícími kolečky.

Naši závodníci splnili to, s čím do Embrachu jeli: především si zkusit po delší odmlce závodní atmosféru, potkat se s kamarády a přitom získat i nějaké medaile. Měli jsme zde převážně mladší děti (nejstarší bylo 12 let), protože právě v těchto mladších kategoriích se tu sejde větší konkurence.

Celkem 10 závodníků KSBM Praha přivezlo 6 medailí (2-2-2), zbyla na nás ještě i dvě čtvrtá místa. Naši závodníci potěšili svou chutí závodit a tím, že již dávno nechali za sebou ostych ze zahraničních bruslařů.

Ze slovenských závodníků zaujali především bratři Klembarové, zejména starší z nich – kadet Jakub, který si vybojoval třetí místo.

Podrobnější reportáž najdete na webu KSBM, celkové výsledky jsou zde, další foto

 

Napsat komentář