Celostátní inline konference proběhla

V Brně -Líšni se v sobotu 14. 1. 2011 uskutečnila dlouho plánovaná konference, jejíž cílem mělo být seznámení se se skutečným stavem současného vedení inline rychlobruslařského sportu, cílem mělo být i nastinění dalšího vývoje, zejména rekonstrukce vedení ČSKB, cílem jistě mělo být i seznámení se na veřejnosti s představami těch, kteří si změny na současném vedení ČSKB vyžádali, i těch, kteří v současnosti tento sport v ČR svou organizací zaštiťují.

V Brně se sešlo celkem dost lidí – nevím kolik, neb nikdo počet účastníků na místě nezveřejnil. Právě počet účastníků – odhaduji cca 60 –  byla potěšující věc. Je vidět,  že kolečkové bruslení již není sportem dvou nebo tří oddílů, ale že se rozvíjí napříč celou republikou.

Sešel se i téměř celý výbor, tedy předsednictvo ČSKB, kromě předsedy Petra Nováka, který byl tou dobou na Olympiádě mládeže v Innsbrucku jako trenér dvou zástupců českých ledových rychlobruslařů. Setkání s předsednictvem bylo vlastně první seznámení se s jeho členy – do 14.1. jsme totiž kromě předsedy a sekretáře o nikom nevěděli (nebyli ani přes několikeré žádosti z předchozích let dříve zveřejněni). I to se dá tedy hodnotit jako malý krůček vpřed.

Několik dalších podobných překvapení pak na účastníky čekalo ještě v rámci celé, přes 6 hodin trvající konference. Počkejme si však na zápis z akce, který na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Co se na konferenci dohodlo? Výsledkem je dohodnutý termín Valné hromady – zatím se dvěma nebo třemi alternativami, nicméně všechny tyto alternativy spadají do období týdne od 18. do 25. února. Konečný termín by měl dle dohody z Brna být jasný na základě veřejného, otevřeného hlasování, které ČSKB zveřejní již ve středu 18. ledna, tedy za dva dny.

Dalším, věc posunujícím výsledkem je i ustanovení skupiny lidí, kteří do této VH připraví návrh nových stanov Svazu. V této skupině jsou: Víťa Žalud (inlajn.cz), Jan Hoidekr (Inlajn.cz), Ondřej Brada (místopředseda ČSKB), Martin Plecitý (ředitel seriálu LifeInLine), Petr Bohumský (KSBM Praha), Radek M. Urminský (SK MG Ajur Hradec Králové) a Marcel Nemček (SSC Otrokovice).

Tolik k hmatatelným výsledkům. Pravděpodobně se nedalo od této konference nic víc čekat – šlo především o vzájemné opatrné seznamování se s představami současného vedení s představami lidí, kteří si změny žádají. Jestli to je nebo není málo, se uvidí. Každopádně po minimálně 1,5letém tlaku na vedení o zveřejnění některých z informací, které byly na konferenci předloženy, je to jistě určitý výsledek. Byť ani jedna zde zveřejněná informace (např. přehled hospodaření svazu v letech 2008-2011) nebyla podložena žádnými tištěnými dokumenty. Nesměl být pořízen ani video, ani audiozáznam z této akce, nepříliš otevřeně se tvářily i některé další reakce vedení (pominutí žádosti veřejnosti o hlasování nad některými záležitostmi apod.). Bruslařská veřejnost tedy nyní musí čekat na zápis, který by měl shrnout celé jednání tak, aby všichni, kteří neměli možnost být na místě, se mohli s průběhem jednání seznámit. Následné komentáře na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

 

 

Napsat komentář