Tři dny před halovým MČR

Už za tři dny – 18.3. startuje prvním závodem česká kolečková rychlobruslařská sezóna. V Hradci Králové, kde se halový závod pojede vůbec poprvé, se diváci mají na co těšit. K dnešnímu dni – tedy den před koncem levnější on-line registrace, je přihlášeno již 105 závodníků z 11 českých a tří zahraničních oddílů.

Na startu se objeví v hlavní mužské kategorii hned čtyři loňští mistři republiky (Krupka, Kudělásek, Pravda, Suchý). A protože bude tato kategorie spojená s juniorskou kategorií A, v níž pojede i loňský juniorský maratonský vicemistr Evropy Adam Adlt, můžeme čekat zajímavé boje o první tituly roku 2012.

 

Zatím nejpočetněji obsazenými kategoriemi jsou chlapecká kategorie Jun D (ročník 2001-2002) a dívčí Jun C (ročník 1999-2000), velmi silná je i kategorie chlapců Jun C, kde se na startu objeví dva z výběru německé juniorské reprezentace, kteří budou bojovat proti našim nejlepším závodníkům.

 

V Hradci nebudou chybět všichni loňští reprezentanti, kteří bojovali na mistrovstvích Evropy juniorů nebo seniorů. Přijďte se na jejich výkony podívat do haly TJ Slavia Hradec. Závody začínají v 10:15.

Napsat komentář