bont_black_ops

Kola roku 2012

Každá z velkých firem připravila pro rok 2012 novou sérii kol. S blížícím se závěrem sezony a nastávajícího MS se mnozí poohlédnou po nových kolečkách. Přinášíme jejich přehled.

Letos poprvé jsou ve volném prodeji všechny TOP kola, která mají vícevrstvé složení. S novými koly přišlo MPC, k prodeji jsou i vloni představené G13 od Matteru. Bont ve spolupráci s MPC pak připravil svá kola na mokro Typhoon a Atom vylepšil iQ technology. Pozadu nezůstává ani Gyro s konceptem 2NT2. Všechny uvedené ceny jsou za 100mm kola.

Atom

Atom, který patří pod společnost Luigino, nadále vyvíjí svůj X-flex core a iQ ring. Kola Atom One s X-flex mají patentovaný střed kolečka, který je o 20% lehčí než předešlé středy a nabízí větší pružnost a grip. iQ pak popisuje tento článek. Kola Atom One jsou dostupná od $13.5/kus – cca 256,-/kus.

 

 

 

 

Bont

Bont na letošní sezonu připravil ve spolupráci s MPC kola na mokro Typhoon, jedná se dle informací od Bontu o jinak barevné MPC Storm. Druhou novinkou jsou Black Ops, které mají velmi měkkou vnitřní vrstvu, která tlumí vibrace. Vnější vrstva může být díky tomu tvrdší a rychlejší. Střed mají Black Ops licencován od Hyper. Jedná se o nejlehčí střed, jaký in-line kolečka mají. Kola Bont Typhoon jsou dostupná od $15/kus – cca 285,-/kus, Black Ops pak od $17/kus – cca 323,-/kus.

 

 

Gyro

Gyro pokračuje ve vývoji 2NT2 konceptu. Pro rok 2012 připravilo kola Lumen Hybrib, Otto, Rain Hunter a Snatcher. Zajímavá jsou kola Rain Hunter, která jsou přímou konkurencí MPC Storm a Bont Typhoon. Gyro vyvinulo vlastní složení, které dle prvních testů vypadá slibně. Lumen Hybrid jsou halová kola, Otto a Snatcher pak kola na silnici a dráhu. Všechny novinky mají inovovaný 2NT2 střed, která přináší nebývalou pružnost. Kola Gyro 2012 jsou dostupná od $13/kus – cca 247,-/kus.

 

 

Matter

 Matter letos opanoval začátek sezony s novým závodním speciálem G13. Bílo-zelená kola byla vidět opravdu hodně. Matter za to vděčí i svému skvělému závodnímu týmu Powerslide Matter World. Aktuálně jsou G13 spolu s MPC nejpoužívanější závodní kola v Evropě. Mimo G13 jsou dostupná jednovrstvá kola SuperJuice/Juice 298,-/kus a odlehčená verze Image 190,-/kus. G13 jsou v prodeji od 681,-/kus.

 

 

MPC

 MPC po jarním debaklu od Matter G13 přispěchalo s novinkou – inovovanou řadou RoadWar, StormSurge a BlackTrack s označením TURBO. Kola TURBO edice mají přepracovaný střed a větší podíl vnitřní vrstvy. Úspěch zažilo MPC až na letošním ME v Maďarsku. Do té doby suverénní Matter obouval na dráze málokdo. Spolu s Turbo edicí jsou nově dostupná  i jednovrstvá kola Black Widow s cenou 275,-/kus. MPC Turbo pak začínají na 425,-/kus.

 

 

 

Výrobci se snaží držet trend vícevrstvých koleček. Souboje se vyhrocují a firmy mají své zaryté fanoušky. Jsme zvědaví, jak dopadne měření sil na blížícím se Mistrovství světa v Itálii.