10. Spreewald Marathon (21.-22.4. 2012, Burg, Německo)

[ISC News] O uplynulém víkendu proběhl již 10. ročník oblíbených závodů v německém Spreewaldu. Inline závody na bruslích jsou součástí pestrého sportovního programu, který každoročně přiláká tisíce účastníků nejen z Německa, ale i přilehlého okolí.

V sobotním odpoledním maratonu se na startu hlavní kategorie mužů objevilo 247 závodníků, mezi nimi i 6 zástupců týmu Winjay ISC Praha. Nejlépe si vedli Martin Kuchař, František Míček a Jaroslav Zíka, kteří, stejně jako Pavel Zajpt a Miroslav Pražma z Inlinetalentu, dojeli v hlavním balíku závodníků. Martin Kuchař vybojoval časem (01:10:49.460) výborné 6. místo (3. místo v kategorii M40). František Míček dojel na konečném 11. místě v čase (01:10:51.250) (6. místo v kategorii M40). Jaroslav Zíka závod dokončil na 18. místě (7. místo v kategorii M40) v čase (01:10:55.800). V prvním balíku se též objevila dvojice závodníků Inlinetalentu, na 13. místě skončil Miroslav Pražma v čase (01:10:52.427) (4. místo v kategorii M20), na 17. místě (5. místo v kategorii M30) pak Pavel Zajpt v čase (01:10:53.397).

V druhé skupině pak dojeli naši závodníci v následujícím pořadí: na 31. místě (13. místo v kategorii M40) se v kvalitním čase (01:15:28.023) umístil Martin Jirsa, těsně následovaný Petrem Novákem na 34. místě (5. místo v kategorii M50) s časem (01:15:29.157).

Na konečném 79. místě (32. místo v kategorii M40) dojel v čase (01:21:38.337)Rostislav Šticha.

Vítězem mužského závodu se stal po dlouhé sólové jízdě poněkud překvapivě Benjamin Bräuer z týmu EM Skate-Team Görlitz časem (01:10:17.217).

Start kategorie žen se pak zásluhou startu několikanásobné olympijské vítězky Claudie Pechstein stal nejsledovanějším závodem celého víkendu. Nás může těšit že v tak těžké konkurenci se neztratila naše zástupkyně Kamila Nováková, která se do soutěžních závodů vrátila prakticky po roční pauze a vybojovala krásné 3. místo (1. místo v kategorii W20). Další naše zástupkyně Daniela Veverová pak dojela na konečném 19. místě (9. místo v kategorii W40).

Vítězkou kategorie žen se dle předpokladů stala pětinásobná olympijská vítězka Claudia Pechstein.

Závodní víkend pokračoval nedělním inline půlmaratonem, na jehož startu se v kategorii mužů objevil pouze František Míček, který si nakonec dojel pro konečné 13. místo (4. místo v kategorii M40) časem (00:39:17.443).

Vítězem závodu, který díky rozmarům počasí proběhl za velmi chladného počasí a na mokré trati, se stal Sutton Atkins z týmu Sk8skool časem (00:37:56.027).