Otrokovický inline pohár – 1. závod seriálu

V Otrokovicích měl premiéru prvním závodem již 6. ročník OIP. Na 400m ovále kroužilo za pěkného počasí rekordních 120 účastníků. Letos pozměněné délky některých tratí (zkrácené u dospělých kategorií) přispěly k atraktivitě závodu, který jinak ovšem nedostatkem atraktivity vůbec nestrádá.

Závody v Otrokovicích bývají vždy připraveny velmi pečlivě, s veškerým zázemím. Je vidět, že organizátoři velmi o závodech přemýšlejí a snaží se vždy něčím novým program zpestřit. Letos tak mnohé překvapily např. reálné „bramborové“ medaile – to je určitě milé, když někdo stojí těsně pod stupínkem a přesto i on dostane tu svoji krásnou medaili. Za tuto motivaci patří otrokovickým jistě velké díky.

Ačkoli se závody konaly v již rozjeté sezóně a část závodníků byla na zahraničních závodech, na účasti to nebylo ani znát. Je vidět, že závodů v Otrokovicích se už nikdo nebojí, že si získávají stále větší oblibu i mezi rekreačními bruslaři (viz oblíbená kategorie rodinných štafet) a i mezi závodníky v kategoriích AK (jde o silně zastoupené kategorie).

V hlavní kategorii mužů zvítězil Ondřej Suchý (BZK Praha), který si tu vyzkoušel svoje letošní první závody a i když tu neměl svou tradiční konkurenci (Adlt, Krupka, Kudělásek, Pravda se účastnili závodů v Gross-Gerau), novým rekordem dráhy na 200 m ukázal, že v zimě nezahálel.

V seniorkách se zatím letos ukazuje, že na větší počet závodnic v této kategorii si musíme ještě několit let počkat. Inline   žen je prostě zatím u nás málo. Navíc se zatím ještě v ČR na bruslích nepředstavily některé stálice naší inline scény (Eva Šodková, M. Žáčková, K. Nováková), stejně jako naše nejlepší ledové bruslařky, K. Novotná a M. Sáblíková, které nyní mají po náročné ledové sezóně a terpve začínají přípravvu na sezónu další.

Potěšily zejména počty startujících v kategorii dětí mladších (10-11 let, 12-13), kdy i při neúčasti velké části dětí z tradičních bruslařských oddílů (KSBM Praha, BK Náchod, KSB Benátky – ti opět bojovali na zahraničních závodech), se na start postavilo hodně nových nadějných závodníků. Těm konkurovali i slovenští zástupci, a tak byly boje o pozice zajímavé.

Celkové výsledky byly vyvěšeny hned po závodech a můžete je najít zde.

Další kolo OIP se koná v 2. června, ale organizátoři navíc připravili i druhý ročník závodů pouze pro školy, letos je ale závod otevřený všem školám v republice. To se koná již 25. května.