LIPO – regionální seriál s dobrým potenciálem

Středy v Praze máme spojené povětšinou s Běchovickou korunkou. Zdá se, že středa je na závodění dobrý den. To pochopili i v Liberci, kde místní organizátoři připravili již 4. ročník seriálu LIPO, aneb středeční bruslení v Liberci.

Závody, které si nečiní nárok být ohromnými, závody, kde nečekejte žádnou doprovodnou show – tak to je LIPO. V Liberci to připomnělo začátky inline závodění v Čechách. Především pohodou, kterou tu organizátoři připravili.

Samozřejmě jim k tomu pomáhá doprostřed krásné krajiny posazený lyžařský areál, ale nejen on. Do Vesce přijedete, a hned jste v klidu a konečně si můžete užít závodění bez stresů, tlaků na maximální výkon, prostě jen pro pocit z krásného bruslení v krásném prostředí. Nikdo nikam nepospíchá, nehraje tu hlasitá hudba, v klidu si posedíte při rozhovoru se známými a přitom sledujete na oválu dětské závodníky, kteří tu sviští kolem vás. Nebo si zatím vyrazíte na velký okruh, jehož trasu si zvolíte sami. Jen tak, trochu se protáhnout před samotným závodem na 5 nebo 10 km.

A to vše v zeleni uprostřed krásné přírody. Závody pro dospělé se přizpůsobují počtu závodníků i povětrnostním podmínká.  Dětští závodníci si zazávodí dost (mají celkem 4 typy závodů – letošní novinka), pro větší je připraven 1100 m dlouhý okruh se stoupáním a sjezdem. V každém seriálovém závodním dni vás může překvapit jiná trasa, nebo třeba trasa v protisměru. Prostě se tu nudit určitě nebudete. Propozice seriálu najdete na stránkách organizátorů.  Seriál pokračuje druhým závodem ve středu 23. května.