Praha cílí na rekordní účast v inline bruslení [TISKOVÁ ZPRÁVA]

PRAHA – Inline bruslaři všech věkových i výkonnostních kategorií ovládnou v neděli 20. května pražské Rohanské nábřeží, které se od 10 hodin do 15:30 hodin promění v bruslostrádu pro veřejnost. V rámci závodů pro veřejnost, rozmanité doprovodné show a volného bruslení se očekává rekordní účast přes 1000 bruslařů. Zatím rekord drží Ostrava.

Podnik Kooperativa LifeInLine Tour Praha je bruslařský festival pro všechny, prostor registrace opět bude poblíž stanice Křižíkova metra trasy B. Na výběr jsou tři dětské trasy v délce 1, 3 a 5 km, volné bruslení, Fitness Desítka pro hobíky i výkonnostní jezdce, štafety a na závěr open závod Českého poháru v půlmaratonu. Opětovně bude otevřena pro veřejnost bez omezení věku i trať 5 km, doposud určená pro kategorii 14 – 15 let. Novinkou je bezpečná zóna Kooperativa Depo a možnost bezplatně po bruslení využít mobilní sprchy. Registrovat se poprvé mohou i účastníci volného bruslení, kteří obdrží dárek a možnost vyhrát v tombole brusle K2 a další ceny.

 

K Tour patří tradičně i doprovodná show, v níž se představí mj. mistr světa v bike trialu Pepa Dressler, akrobatický bruslař Petr „Mandys“ Manďák, tanečník na bruslích Točič a další, spousta hudby a mluveného slova v podání moderátora Evropy 2 a TV Prima Pavla Cejnara. „Připravili jsme opravdový bruslařský festival pro všechny bez omezení věku a vybavení, jedinou povinností je ochranná helma při závodech. Rohanské nábřeží nabízí maximálně širokou a bezpečnou trať,“ uvedl Martin Plecitý, šéf LifeInLine Teamu. Informace na www.lifeinline.cz.