Nový český nejlepší výkon v maratonu

Po dlouhé době se můžeme radovat z úspěchu české závodnice. Kamila Nováková (WinJay ISC Praha) startovala o víkendu 27.5. v Německu na závodě Luasitz marathon. Závod, který je součástí Středoněmeckého poháru, se jel na testovacím automobilovém okruhu DEKRA. Jedno kolo měřilo dlouhých 5,7 km a je prakticky bez převýšení.

Tomu, že mezi ženami půjde o zajímavý souboj, nasvědčovala startovní listina, v níž figurovaly dvě velmi dobré německé závodnice. Obě, ač již věkem patřící do kategorie AK-40 jsou obě velmi známé osobnosti bruslařského světa. Stálice Ute Enger, která se může pyšnit nejedním mezinárodním titulem a která byla dosud držitelkou snad všech německých rekordů ve své kategorii se tu již podruhé v sezóně potkala s ještě slavnější bruslařkou – Claudií Pechstein – 5násobnou držitelkou zaklté olympijské medaile z ledové dlouhé dráhy. Ta letos začala zkoušet i závody na kolečkových bruslích, a že udělala velmi dobře naznačovaly již její první výsledky.

V Kletwitz se jí dařilo neméně dobře – svou soupeřku porazila o 5 vteřin na maratonské trati. A nejen to -vytvořila i nový nejlepší německý čas v ženském maratonu 1:09,15.

Nás ale těší ještě jedna velmi dobrá zpráva. Mezi obě soupeřky se vklínila naše mladá závodnice Kamila Nováková, která skončila na druhém místě v čase 1:09,16,283. Jde pravděpodobně o nejlepší český výkon v ženském maratonu (rekordy nejsou nikde zatím evidovány), byť ve společném závodě s muži. Kamila skončila na celkovém 15. místě. Prvním českým mužem v cíli byl Martin Jirsa (WinJay ISC Praha), který dojel na 21. místě celkového pořadí. Vítězem závode se stal Polák Wojciech Baran (Mapei-Ambra-BDC) s časem 01:07:18.807.

Kamile se podařil opravdu husarský kousek, ke ketrému ji blahopřejeme.