st01

Stožecká brusle 2012 se blíží [POZVÁNKA]

Poslední prázdninovou neděli 2.9.2012 pořádá Ski klub Šumava a obec Stožec závod na inline bruslích – Stožecká brusle. Závod, který se letos jede již 4. rokem, se koná na oblíbené Vltavské cyklostezce Nová Pec – Stožec. Centrem závodu je obec Stožec. Připraveny jsou trasy  16, 8,3, a1 km. Závod je specifický tím, že se nestartuje hromadně, jak je zvykem na běžných závodech, ale intervalově. Prostě taková časovka na bruslích. Každý tedy pojede sám za sebe, nebude se moci vyvážet a schovávat za ostatní závodníky. Závod je určen nejen pro celou rodinu, ale doslova pro lidi každého věku – nejstarší dosud přihlášený závodník je 65-letý Josef Doupovec a  nejmladší 4-letý Petr Sochor  z Vodňan.
Prezence bude probíhat od 8.00 ve Stožci. Vlastní program začíná v 10:30 závody dětských kategorií. V 11.23  se závodníci přesunou vlakem na start do Černého Kříže, Pěkné a Nové Pece. Hlavní závod na 16 z Nové Pece  startuje ve 12.20.

V hlavní kategorii mužů i žen jsou vypsány finanční  ceny 1500 – 1000 – 500 Kč. Vypsán je i závod kočárků, takže na své si přijdou i bruslící maminky nebo tatínkové se svými ratolestmi a děti do 10 let se mohou přihlásit do závodu koloběžek.  Závod na16 kmmá svou vlastní kategorii i pro vyznavače nordic blading – tzn. bruslaři s holemi. Specifickým závodem Stožecké brusle je závod 3-členných týmů, kde nejde o sčítání časů jednotlivých závodníků, ale jde o samostatný závod na 3 km, kde rozhoduje čas posledního závodníka, takže je to spíš o spolupráci a vyrovnanosti jednotlivých členů týmu.

Speciální cena je opět vypsána pro překonání nejlepšího času na 16 km trati, který z předloňska drží Matěj Krupka fantastickým časem 00:26:30.8 a u žen  Renata Karabová časem 00:32:13.7.

Na závodníky čekají hodnotné ceny od  místních restaurací a penzionů. Ve hře bude nejen sportovní vybavení, ale i víkendové pobyty ve Stožci,  poukázky na stravování v místních restauracích a rovněž poukázky na adrenalinové, ale i relaxační zážitky. Ceny jsou tedy velmi lákavé!

Bohatý je rovněž doprovodný program. Připravena bude nejen trampolína,  ale i další atrakce pro děti. Dospělí pak jistě ocení stánek (spíš obří stan) s občerstvením .

Další podrobnosti a aktuální zprávy najdete na www.inline.skisumava.cz.