after race orez

Geisingen International – malé mistrovství světa

V zastřešené hale v německém Geisingenu se jel již 5. ročník dráhových závodů Arena Geisingen International. Tento závod, ačkoli letos není součástí žádného seriálu, si již vydobil velkou prestiž. Na začátku sezóny si zde měří síly evropští a mimoevropští závodníci a letos jich sem dorazilo 530 z 20 zemí světa. Mnozí zaoceánští závodníci tu začínají své evropské turné, a tak je uvidíme ještě v Gross-Gerau, Heerde a Mechelenu – v závodech Evropského poháru. Naopak -evropští závodníci tu zase testovali své umění na dráze, na které se letos bude konat Mistrovství Evropy (28.7.-3.8.)

V seniorech zvítězil Francouz Elton de Souza, který prokázal nejvyrovnanější výkony jak na dlouhých, tak i na sprintérských tratích. O vysoké konkurenci svědčí i pořadí na prvních třech místech: Francie, Španělsko (Patxi Peula) a Kolumbie (Boris Peña).

V ženách zvítězila Číňanka Guo Dan, jejíž technika bruslení vynikala nad technikou bruslení ostatních závodnic. Její videa jsou již dnes určitě podrobována pečlivým studiím trenérů a metodiků. A to tu rozhodně nebyla žádná „druhá liga“ (stačí si jen přečíst jména ve výsledkové listině a uvidíme tu taková zmučná jména, jako je Nicole Begg, Manon Kaminnga, Bianca Roosenboom Jouliette Pouydebat ad.). Druhou a třetí příčku obsadily reprezentantky Německa – Mareike Thum a Sabine Berg.

 

Bližší informace o výkonech našich závodníků naleznete na stránkách ČSKB a KSBM. Celkové výsledky:

Results_agi_2014

IMG_2325 IMG_2378 mereni 100 kol uprostred baliku after race orez IMG_2379