ME – den třetí

IMG_8015Třetím závodním dnem se završilo dráhové ME v Oostende. Před námi je ještě silniční ME a maraton.

Dráhová část byla pro české barvy velmi úspěšná. Po loňské první individuální medaili Zdeňka Sejpala (bronz) si z první části letošního ME odvážíme již 5 medailí. A mohlo jich být víc.

Jenže ve sportu neplatí kdyby… Závěrečný den byl pro nás hodně emotivní. Minimálně dvě medaile byly téměř jisté. Bohužel následovala jedna diskvalifikace a jedno posunutí v pořadí a emoce pracovaly. Nemůžeme se za nepovolené zákroky na naše závodníky vůbec zlobit. Jak Zdeněk Sejpal (DQ na 1000 m), tak i štafeta dorostenců ve složení Bohumský, Přibík, Stodola (výměna pořadí za nepovolený zákrok v posledním kole – skončili tedy na 4. místě) prokázali bojovná srdce, jeli na hraně možného a bohužel to bylo tentokrát za hranicí. Bez rizika se ovšem vítězit nedá.

I přesto jsme i poslední den zaznamenali výborné výsledky. Štafeta dívek v kategorii dorostenek ve složení Bohumská J., Fajkusová, Kainová zajela krásně rozjížďku a ve finále si věřily na dobré umístění. Bohužel naše dívky postihnul nezaviněný pád, kterých je v inline závodech vždycky dost. Děvčata se však nevzdala a závod dojela. A vzhledem k diskvalifikaci dvou jiných štafet si vyjely krásné 4. místo.

Na bramorové medaile jsme měli prostě poslední den dráhy kliku. Jednu přidal i Prokop Stodola v závodě na 1000 m.

Dráhovou část ME nelze hodnotit jinak, než na naprosto výbornou. Sbírka českých medailí vyvolala údiv nejen mezi diváky, ale především mezi odbornou veřejností, články byly i na holandských bruslařských stránkách.

39628885_2049343105118674_8853271002696646656_o

Po dráhové části Česko figuruje v pořadí národů na krásné 7. pozici, hned za Holanďany. Vedou – dle očekávání Italové před dalším překvapením ME Španěly a Francií.

Dnes byl den odpočinku, zítra začíná silniční část ME závody na 200 m t.t.

V tabulce níže jsou shrnuté dosavadní výsledky českých závodníků. Vysledky ME 2018 tab

IMG_8028 IMG_8027 IMG_8024 IMG_8015 IMG_8014 IMG_8037 IMG_8036 IMG_8035 IMG_8034 IMG_8033