Mistrovství Evropy a jeho silniční část

IMG_8087Po dráhové části ME a jednom dnu volna se program posunul k silničnímu ME. To se jelo na tradičním zandvoordském okruhu nedaleko dráhy. Jeden okruh tu měří kolem 460 m.

Česká účast sice nebyla ověnčená medailemi jako dráhová, přesto ji však lze hodnotit velice kladně. Náš dorostenec Prokop Stodola (KSBM Praha) vyjel pro ČR nejlepší silniční výsledek v podobě 4. místa na 1 kolo. Sice to je pro něj další bramborová, ale i tak – výsledek na této sprintérské trati krásný. V silniční části ME se tak stal naším nejúspěšnějším závodníkem – jel všechny tratě s vyrovnanými výsledky 7., 12., 4. a 8. místo.

Velmi kvalitními výkony se blýskli ale i další naši – Radek Fajkus (KSB Benátky n. J.) na obou sprintech (200 m i 1 kolo) vždy 7., sedmička byla tentokrát souzena i Zdeňkovi Sejpalovi (KSB Benátky n.J.) v eliminačním závodě na 20 km, stejně jako Tomášovi Bohumskému (KSBM Praha) na 8 km bodovacích. V obou závodech naši mladí závodníci předvedli krásné týmové pojetí závodění, když velkou část závodu měli ze špice pod kontrolou.

 

Mezi top výsledky patří jistě i 10. místo Markéty Fajkusové (KSB Benátky n.J.) na 200 m t.t., na 1 kolo pak skončila na velmi pěkném místě 13. Formu vyladila na silniční část i Lucie Korvasová (In-line Veselí), jejíž výsledky na obou dlouhých tratích – 14. na 8 km bodovacích a 19. místo na 10 km eliminačních ukázaly, v čem je její síla. Kateřině Kainové se lépe vyvedl závod bodovací – 13. místo, Janě Bohumské (obě KSBM Praha) seděly víc tradičně krátké tratě.

Číslo 13. bylo pro český tým tak trochu souzené. Kromě již zmíněných dosáhl na třináctku ve svém nejlepším závodě (20 km eliminačních) na ME i jediný seniorský závodník – Michal Prokop (Tempisch Heartbeat), který v závěru závodu předvedl hezký finiš a předjel řadu zvučných jmen.

Podobně i Andrea Lokvencová (KSBM Praha) si odváží ze silnice jednu třináctku – 10 km bodovacích bylo tentokrát i po pádu jejím lepším závodem.

Nesmíme zapomenout ale ani na naše další dva dorostenecké závodníky – oba si totiž na silniční části ME zajeli své nejlepší závody. Lukáš Přibík (KSBM Praha) mohl konečně prokázat své sprintérské schopnosti a jeho 15. místo na 200 m je dobrým příslibem do budoucna – vždyť věkem je ještě kadet. Jakub Holubec (KSBM Praha) na ME absolvoval zřejmě nejvíc individuálních závodů ze všech českých závodníků a posunul své maximum na místo 17. – také na 200 m. Moc pěkný výkon ale předvedl na silnici zejména na obou dlouhých tratích. Zřejmě ke konci ME ztratil ostych ze svého prvního startu na ME – ostatně podobně jako někteří další naši nováčci. I proto je pro nováčky dobré, když absolvují při svém prvním startu maximum závodů.

Ve čtvrtek završí letošní ME maraton, jehož se mohou zúčastnit jen junioři a senioři. Pro kategorii dorostu již ME skončilo.

IMG_8088 IMG_8104 IMG_8108 IMG_8112 IMG_8121 IMG_8123 IMG_8124