World Roller Games – speed závody začaly

První den závodů v inline rychlobruslení na Světových roller hrách začaly pro české barvy krásnými výsledky – 8. místo Kateřiny Kainové na 10000 m bodovací/vyřazovací a 10. místo Radka Fajkuse na 200 m dual time trial.

Hned dopoledne se představili téměř všichni čeští závodníci v kvalifikačních kolech svých závodů. Sprintu na 200 m t.t.  se účastnil Radek Fajkus a Prokop Stodola v juniorech – Radek Fajkus postoupil do 12 členného finále, mladší Prokop Stodola skončil na 26.místě (ze 47).

200 m t.t, - Prokop Stodola
200 m t.t, – Prokop Stodola

Na dlouhých tratích jsme měli zastoupení ve všech kategoriích. Postoupit se podařilo dvěma juniorům –  Kateřině Kainové a Tomášovi Bohumskému na trati 10000m P/E, senioři Andrea Lokvencová a Michal Prokop zůstali před branami finále vyřazovacího závodu na 10 000 m . Zdeněk Sejpal (junior) měl smůlu a po pádu rozjížďku nedojel.

V odpoledních finále jsme tedy měli svá želízka v ohni. Radek Fajkus nakonec z 12 finalistů na 200 m časovky dojel na 10.místě a první české umístění v TOP 10 bylo na světě.

Po něm nastoupila do svého finálového závodu Kateřina Kainová, a my se nestačili divit, jak si se starší konkurencí poradila. Kateřina totiž věkem patří ještě do dorostenecké kategorie, ale síly na boj o přední příčky jí rozhodně nechyběly. Do cíle náročného závodu dojela dokonce pátá, ale jako první bez bodu skončila na i tak výborném 8. místě.

IMG_0449

IMG_0450
Juniorky – 10000 m P/E – Kateřina Kainová
IMG_0452
Tomáš Bohumsý vede finálový balík – 10 000 m P/E

Do finále stejného závodu nastupil Tomáš Bohumský velmi dobře, nějaký čas vedl i celou skupinu. Pak se bohužel na okamžik propadl na konec balíku a bohužel pro něj v bitvě o nevyřazení z posledního místa spadl. naštěstí nic vážného a stejně jako Zdeněk Sejpal po dopoledním pádu může nastoupit v dalších závodech.

Večerní finále seniorek a seniorů, kde už jsme zastoupení neměli, byla kvůli dešti posunuty na pndělní ráno. Zítra nás tedy čeká nabitý den.

Dnešní výsledky českých závodníků:

030_JL_10kPtElim_Result 027_JM_200mFINAL_Result 031_JM_10kPtElim_Result