Nové možnosti?

S blížící se sezónou se objevují i zprávy o nových místech, kde se dá bruslit. V loňském roce se v ČR otevřelo nejvíce nových úseků cyklostezek za posledních několik let. To je dobrá zpráva. Horší je, že stejným tempem roste i počet lidí na těchto stezkách se pohybujících.

Opět se tedy do popředí dere myšlenka, jak jsou na tom u nás sportoviště vyhrazená přednostně kolečkovým bruslařům. Zatáím nám do redakce chodí zprávy pouze ze zehraničí. Novou dráhu budou mít od letoška již také Slovinci, kde ve městě Kranj prosadil stavbu nové dráhy místní klub. Při pohledu na toto sportoviště nás napadá, že snad nemůže být tak složité něco podobného vystavět u nás na sídlištích, nebo na místech, která nejsou třeba příliš pozemkově atraktivní.

Ale dost možná, že prvním krokem by mohlo být vytvořit soupis takových nevyužitých míst. Kdekoli v republice. Co vy na to? Pokud o nějaké takové lokalitě víte, napište k nám, do redakce. A pokud přidáte i výpis z katastrální mapy s údajem o majiteli, uvítáme to.

Nová (2010) inline dráha v Kranji (Slovinsko)

Napsat komentář