Kdo všechno ještě spí…

Podle diskuse na serveru seriálu LIL se zdá, že už spí snad jen organizátoři tohoto seriálu. Bruslaři – ti už se shánějí po informacích, kterých se jim ale stále nedostává. Souhlasíme s tím, že takovéhle jednání si žádný bruslařský fanda, který tento seriál v minulých letech svými návštěvami podporoval, rozhodně nezaslouží. Pokud jsou nějaké problémy, tak v bruslařsky civilizovaném světě se na ně alespoň upozorní. Příkladem může být právě nedávno avizovaný konec největšího německého seriálu German-Blade-Challenge. Jednání ještě ani neskončila a už byly zprávy na internetu. Ale takto zodpovědné jednání k nám ještě asi nedorazilo.

Ale dost možná si zimní spánek neprodloužil jen organizační tým LILu. U ledu zatím zřejmě zůstává i celý „kolečkový svaz“. Není se co divit, ledová sezóna skončila před pár týdny a je zřejmě velmi obtížné tak rychle přesedlat z ledu na kolečka i pro funkcionáře ČSKB (kterří jsou mimochodem opravdu téměř stejní, jako ve Svazu rychlobruslení – rozuměj ledového). Jak jinak si vysvětlit, že zatímco v minulých letech jsme již v březnu mohli nahlédnout do nominačních kritérií pro výběr do české reprezentace, letos se zdá, že snad ani žádná kritéria nebudou.

A tak radíme našim bruslařům – závoďte, kde se dá, nechte si měřit časy a schovávejte si je do šuplíku. A když nic jiného, zkuste si je porovnat s loňskými kritérii – viz příloha – a pokud máte splněno, pište na „Hrad“, že chcete do repre.

Kriteria z roku 2009 pro účast na závodech FIRS,CERSv.4

Napsat komentář