ČMP bez Kyslíku. Rozdýchá to?

Inlajn.Cz, jakožto hlavní organizátor série závodů O2 inline cup, již před pár týdny potvrdil, že O2 letos sérii závodů nepodpoří. Zatímco však navštěvovanější LifeInLine tour, kterou takříkajíc vypeklo Nestlé, bude (snad) organizovat závody bez hlavní opory poprvé, parta veselých bruslařů v červeném je na tom lépe. ČMP zde byl již v roce 2006 a i bez generálního sponzora si získal mnohé fanoušky.

Pravdou je, že O2 zajisté pomohlo zvýšit úroveň celého seriálu ČMP a vneslo do něj, hlavně  po reklamní stránce, mnoho. Bude to tak dozajista velká zkouška a letošní závody se neobejdou bez některých kompromisů.

Dalo by se však říci, že pro letošek má ČMP paradoxně lepší startovní pozici. Stejně jako v minulých letech nabízí rozmanitější tratě od maratonu po závod do vrchu, časovku apod., jen málokde se jede systémem otočky o 180°. Je ale nutné říci, že i LIL v posledních letech (a letos slibuje i další novou trať v Hradci na letišti) výběr tratí zkvalitnil a že může z minulých úspěšných let čerpat z větší základny příznivců. Podle prvních zpráv obou organizátorů se ale zdá, že se poměry opět vyrovnaly a je tak na nás, bruslařích, který závod podpoříme a na organizátorech, jak a na co dokáží bruslaře přilákat.

Po prvních závodech se tak uvidí, jak na tom který seriál bude. Doufejme, že vše dopadne dobře a inline bruslení se bude i v našich končinách dále rozvíjet.

[poll id=“6″]

1 komentář: „ČMP bez Kyslíku. Rozdýchá to?“

Napsat komentář