Zítra začíná!

Kdo? Kde? Přeci Mistrovství světa seniorů a juniorů 2010 v kolumbijském městě Guarne. Od 20. 10. po 10 dní budou největší světová esa bojovat o tituly na dráze, silnici a v maratonu.

Podle prvních zpráv přijelo do Kolumbie mnohem méně účastníků, než se původně očekávalo – zatím je akreditováno (na dráhovou část) 34 národních reprezentací. Evropu zastupuje 11 reprezentací, Asii 3, Afriku jedna, americké kontinenty 16 účastníků a dále Austrálie a Nový Zéland. Čeští zástupci tentokrát chybí.

Mistrovství světa bude letos náročné především kvůli atypické nadmořské výšce místa konání – kolem 2150 m n.m. Zda to bude mít vliv i na dosahované časy, se uvidí. První závod startuje v pátek. Na nové dráze se nyní již trénuje, jak sdělil novinářům úřadující mistr Evropy Bart Swings (Belgie): „Bude to náročné. Dráha je velmi rychlá, zatáčky jsou ostřejší, než na jaké jsme zvyklí z Evropy, povrch je výborný a neklouže, jen to bude chtít na každý závod novou sadu koleček. Jsem rád, že jsme přijeli dřív, první dny aklimatizace byly náročné, ale teď už se cítím dobře“.

Jak moc dobře se cítí, uvidíme již v pátek, kdy závodníci nastoupí na 300 m time trial a 15 000 m eliminačních. Takže neodcházejte od bruslařských webů a sledujte s námi, zda se budou rodit nové rekordy.

Guarne:

východní část Kolumbie, 2150 m n. m., 42 000 obyvatel, 25 km od Medelinu, kde je letiště. Momentálně je v místě konání slunečno, 17 °C.

Foto Erika Garzo

Napsat komentář