Spreetaler See, SRN

Kolem jezera Spreetaler See, pár kilometrů severně od Hoyerswerdy v oblasti Lužických jezer, není souvislý okruh, ale jezero je zajímavé tím že k němu lze dojet na bruslích po Žabí stezce z jiných známějších inlajnových terénů, např. z blízkého Scheibe See, nebo vzdálenějšího Barwalder See (přes 20 km), případně lze na bruslích dojet z měst Hoyerswerda nebo Spremberg.

Severovýchodní břeh
U jezera jsou dvě možnosti bruslení, lepší, na severovýchodním břehu u Spreetalu je asi 6 km LMBV komunikace, která je součástí cyklostezky Seenland Tour. Kvalitní hladký asfalt šířky kolem 3m. Autem lze odbočit ze silnice č. 97 ve směru s Hoyerswerdy do Sprembergu napravo do Spreetalu a hned zase doprava trochu zpět podél silnice k podjezdu pod 97-čkou, kde je sezónní občerstvení, jachtařská (?) základna, a parkoviště. Viz. foto. Z toho parkoviště lze jet na obě strany podél jezera. Jsou tam i další parkoviště s příjezdem od silnice č. 97. Od parkoviště u podjezdu je po cyklostezce Seenland Tour možnost dojet na bruslích směrem na Burgneudorf, a tam se napojit na Žabí cyklostezku (a jet dál …). Viz. popis Žabí stezky. Tento úsek je sice jen asi 2m široký asfalt, ale velmi kvalitní, úplně hladký. Pozor, v Burgneudorfu neobjíždět celou obec (i když kvalita povrchu k tomu svádí, ale pak je velký kus po silnici), ale projet středem obce, po chodníkách, po mostě přes Kleine Spree.

Jihozápadní břeh
Úsek několika kilometrů LMBV komunikací, příjezd autem hned za Hoyerswerdou k jezdeckému ranči Terra Nova. Jede se pod výšinou Pavillon, je tam několik parkovišť. Bruslení je možné již na příjezdové komunikaci, k ranči, na výšinu Pavillon s vylídkou (pěkný pruký kopec !!!) a pár km kolem výšiny. Celkem asi 8 km hladkého asfaltu. K propojení s první částí zbývá jen několik stovek metrů přes kanál směrem na Blunoer See, ale tam se zatím pracuje.

1 komentář: „Spreetaler See, SRN“

Napsat komentář