Bratislava City Marathon 2010

Dalším závodem, který sezónu již tradičně otevírá, je bratislavský inline půlmaratón. V rámci velkého maratónského běžeckého závodu měli možnost slovenští závodníci závodit i o titul Mistra SR na 21 km. Letos závod nebyl součástí žádného seriálu, přesto se ukázalo, že tradici již má vybudovanou – na startu se sešlo 216 mužů a 79 žen. A to je na první in-line závod v SR jistě účast velmi dobrá.

Závod přilákal i řadu zahraničních závodníků z Rakouska, Itálie, Slovinska, Maďarska, Polska a samozřejmě i množství českých bruslařů. Za příjemného, ale větrného počasí zvítězil v mužské kategorii Jacob Ulreich (39:42.3 min), reprezentant Rakouska, před Nicolou Canello (ITA – 39:42.4) a Nejcem Mavsarem (SLO – 40:43.8). Prvním domácím závodníkem byl na 6. místě Milan Križan, prvním českým závodníkem se stal Lukáš Trnavský.

Mezi ženami sebrala tentokrát prvenství slovenské závodnici Renatě Karabové Italka Cincia Ponzetti (42:09.9 min.). Renata dojela na druhém místě (42:14.7), třetí skončila Rakušanka Jessica Wagner (45:46.2)

Výsledky zde: csobBratislava