Blíží se první větší bruslařský víkend

Nabídka závodů se s nastupujícím jarem konečně rozšiřuje. Sice zatím spíš v cizině, ale i u nás je možné si tento víkend zazávodit. První letošní dráhové závody totiž pořádá klub KSB Benátky nad Jizerou na 166m dráze. Závod zvaný Sprint Cup již tradičně otvírá dráhovou sezónu u nás. Přihlásit se je možné i v den závodu (neděle 18.), svou kategorii si najde jistě každý.

Je ale možné vyrazit i na silnici. Sice české silnice zatím musíme vynechat, ale nedaleko našich hranic, na půli cesty mezi Drážďanami a Berlínem, v malebném Spreewaldu je možnost si zkusit jak maraton (sobota), tak třeba jen pro začátek půlmaraton (neděle), anebo když už se tam vydáte, tak klidně oba. Určitě litovat nebudete.

Kdo má blíž k našim západním hranicím, může zajet do bavorského Mnichova, kde se koná první díl devítidilného seriálu Bayern Inline Cupu. Také tradičně výborně organizovaný přesný půlamaraton uspokojí každého bruslařského fajnšmekra. Sebou můžete vzít celou rodinu – na pořadu je i závod na 8 km fitness a dětské tratě.

Ti, co pomýšlejí na budoucí závodní kariéru, se vydají do Lipska (sobota) a Halle (neděle) na závod dvou drah. Silně obsazené dráhové závody na nových 200 m oválech jsou dobrou možností srovnat se s konkurencí. Závody jsou určeny pouze pro děti do 17 let, kategorie jsou pro velký počet účastníků děleny dokonce po jednotlivých ročnících. Z českých klubů bude na závodech zastoupen oddíl KSB Modřany Praha. Dětem držíme palce.

A na závěr lahůdka. O víkendu se otevírá bruslařský ráj. Kousek od švýcarských hranic, pod Stuttgartem, se podařilo německým kolegům prosadit a vybudovat malý zázrak. V době krize v rekordním čase postavit nádhernou in-line Arenu. Německý Geisingen tak na otevírací víkend přivítá bruslřskou špičku: první dráhové závody v rámci Světového poháru –Arena Opening! Na klopené 200m halové dráze se představí ti nejlepší: Joey Mantia, Yan Guyader, Bart Swings, Cecilia Baena, Sabine Berg – to je jen střípek top jmen. Mrkněte na startovku. Z českých závodníků si novou Arenu odzkouší Matěj Krupka (BZK Praha). Trojboj na 500 m, 10 000m bodovačky a 15 000 m vyřazovačky bude hodně tvrdý. I jeho závody bude Svět koleček sledovat online.

Máme se tedy na co těšit, po víkendu u nás najdete zážitky, novinky a fotky.

Napsat komentář