První díl seriálu Liglass LifeInLine za námi

Větrno, zataženo, chladno, zkrátka sychravo. Tak odstartoval v neděli 16. 5. další, již 6. ročník LifeinLine tour 2010. Program závodů byl stejný jako v předchozích letech, podobné to bylo i s atmosférou závodů. Nic se nezměnilo, jenom jediné…nikde není vidět čokoláda!!!

Na půlmaratónskou trať nastoupilo 155 bruslařů. Konkurence nebyla 100%, protože někteří z českých závodníku byli na závodech v německé Geře. Na startu se objevil i Petr Lochman, který sice vloni ukončil aktivní kariéru, ale ještěže tak neudělal. Byl to právě on, kdo byl hlavní tvůrce závodu…Jako vždy neúnavně „tahal“ balík nejvíce a snažil se roztrhat celý peloton. Jelo se 8 kol a zhruba po pěti kolech se utvořila skupinka, v níž bylo asi 15 jezdců.Vše se rozhodlo až v samotném závěru, ze kterého nejlépe vyšel polský závodník Jan Szymanski (Zico Simons Racing team), na druhém místě byl opět polský závodník Bartosz Chojnacki (Ambra-Cekol-Skypol) a na třetím místě skončil Jan Pecka (Liberec).

V ženské kategorii zvítězila Kateřina Novotná (KSB Benátky nad Jizerou), na druhé pozici se umístila Renáta Karabová (RK Inline Center X-tech team) třetí dojela Veronika Poustková (Fastum Gel-Inlinesport.cz).

(Pozn. red.: Tempo závodu nebylo nijak velké – vždyť ze tří půlmaratónů, které se na stejné trati jely v posledních letech v rámci Tour, byl ten letošní nejpomalejší. Byli jsme svědky i času o 4 minuty lepšího. Přesto i přes nevysoké tempo řada závodníků a závodnic do cíle nedorazila, pravděpodobně kvůli počasí.)

Doufám, že se uvidíme příští týden v Hradci Králové už s větší konkurencí.

Adam Adlt

Napsat komentář