Liglass LifeInLine Praha 2010 – Videoreportáž

V neděli 16.5.2010 odstartovala v Česku sezóna 2010 v rámci závodů Liglass Lifeinline tour.  Hlavní dva závody dne, fitness desítka a půlmaraton, odstartovaly ve 13, respektive ve 14 hodin. Novinkou na LifeInLine je možnost startu v obou závodech, tak se našli i tací, kteří nastoupili jak na desítce tak půlmaratonu.

Desítku vyhrál Vojtěch Pospíšilík před Jakubem Makaloušem. I když jsem nabyl pocitu, že vyhlášen byl jako první Makalouš, ale výsledky černé na bílém uvádí Pospíšilíka, tak to berme jako konečné. Tento závodník je poměrně nové jméno, uvidíme jak si povede v dalších závodech proti ostříleným desítkářům „specialistům“, které pro tentokrát nechal zejména kvalitním finišem za sebou. Na čele závodu na d10 km jsme měli možnost sledovat známá jména. Na této trati se představilo 175 jezdců klasifikovaných v cíli.

Na start hlavního závodu na 21km se postavilo 153 závodníků, dojelo 137. Závod byl prvním v rámci Českého poháru a na jeho startu byla početná širší česká špička, ochuzena snad jen o jména Matěje Krupku a Ondřeje Suchého (toho času na dráhových závodech v německé Geře) viz článek o Geře. Početné pole kroužilo první tři kola  pospolu, víceméně s kontaktem čela závodu. Což mělo za následek jízdu několika balíků vedle sebe a sérii ne zrovna pohledných pádů. Ve čtvrtém kole se pole natáhlo a  vše se uklidnilo a vpředu zůstali ti , na které jsme zvyklí. O tempo se začal starat tradičně Petr Lochman, který představil barvy svého nového německého týmu O.B.F.S.T.. Zajel také nejrychlejší kolo (4:33 min). Pvní skupinka se vykrystalizovala v 17 jezdců s 15 muži a dvěma ženami – Renatou Karabovou a Katkou Novotnou.

V závěru měla nejvíce sil dvojice Poláků a vyjela tak pro Polsko první dvě místa. Vítězem se stal Jan Szymánski (Zico Simons racing team). Nejlepším Čechem se stal Jan Pecka z Liberce (celkově třetí) . První místo v ženách obsadila Kateřina Novotná (KSB Benátky). Juniory vyhrál Adam Adlt, loňský vládce fitnes desítek zřejmě nadobro přešel na půlmaratonskou hlavní trať, jistě to kvalitě závodu jedině prospěje. První juniorky v cíli jsme se bohužel nedočkali. Hlavní závod přinesl již na Prahu tradiční chaotické první kilometry, po kterých se však opět na čele usadili favorité a žádné velké překvapení se nekonalo.

Po zimní pauze chtěl každý ukázat, jak na tom je a představit svou novou formu. Těm kterým se to povedlo gratulujeme a těm dalším přejeme, ať to vyjde příště. Sezóna 2010 se rozjela naplno a pokračuje hned následující sobotu a neděli nabitým programem (viz náš kalendář závodů). Brzy nás čekají i boje o první mistrovské tituly. Je se na co těšit.