Inline Cup Praha 2010

V sobotu 12.6. se na nově zbudované dálnici uskutečnil další závod série InlineCup – Českomoravský pohár 2010. Tato akce byla milníkem nejen v rámci ČMP, ale i v českém bruslení vůbec. Vezmeme to však popořadě.

Celá akce začínala již v devět ráno, kdy se otevřel 10km okruh pro veřejné bruslení. Za dobu volného ježdění navštívilo dálnici přes 1500 bruslařů a bruslařek, kteří si mohli užívat kvalitního a rychlého povrchu. Zázemí celého závodu bylo vytvořeno u ústí tunelu, kde se nacházela prezentace k nadcházejícím závodům, občerstvení a půjčovna bruslí. Protože se očekávaly vysoké teploty, pořadatelé přistavili cisternu s vodou, která byla samozřejmě zadarmo.

Kvůli horku byl také předělán závodní program celého dne. Startovalo se až ve 14 hodin závody na 10km, následně přišly na řadu závody na 21km a v odpoledních hodinách dětské závody a závody rodičů s kočárky.

A proč „závody na 10km a závody na 21km“? ČMP totiž jako první seriál závodů u nás rozdělil start mužů a žen! Ve světě běžná záležitost byla u nás (krom WIC v Ostravě) nevídaná. V Praze tak muži startovali vždy s jednominutovým odstupem za ženami a zároveň byla zakázána jízda ve smíšených vláčcích. Tento krok jistě prospěl celému závodu a ČMP tak může konkurovat zahraničním akcím. Díky pozitivním ohlasům se pořadatelé rozhodli i v dalších závodech série rozdělovat jednotlivé starty.

Zpět k závodům samotným. Ve 14hodin tedy odstartoval závod žen na 10km (1 okruh), který až ve finiši rozhodla Monika Tyrová (Gigasport ISC Team), na druhém místě dojela Jana Litvová (Bruslárna.cz) o kolečko před Terezou Daňkovou (Gigasport ISC Team). Muži startovali o minutu později, v cíli však byl první Jakub Makalouš (bootcamps-k2) o 3:20 rychleji než první žena. Porazil tak opět ve finiši Václava Urbana (FastumGel inlinesport.cz) a Jiřího Pelce (Inline-brusle.cz).

Půlmaraton odstartoval opět odděleně. Mezi ženami se strhla v cílové rovince bitva, ze které vyšla jako vítězka Veronika Poustková (FastumGel inlinesport.cz) před Karolínou Novákovou (Gigasport ISC Team) a třetí Evou Šodkovou (inlajn.cz). Napínavý a velice rychlý závod mužů ovládl opět Jan Pecka (KSB Liberec), druhý dojel Bob Němeček (inlajn.cz) a třetí Martin Kuchař (Gigasport ISC Team).

I dětské závody měly hojnou účast a celkově se na start postavilo přes 200 závodníků.

ČMP udělal tímto závodem opět krok kupředu. Oddělené starty mužů a žen byly přínosem, organizace byla zvládnutá bez problémů a atraktivní trať jen podpořila kladné dojmy z této celodenní akce. Komentátor Honza Krejčíř byl jako obvykle vtipný, viz vyhlašování vítězů na videu. Jsme zvědaví, s čím přijdou organizátoři příště. Další závod se jede 14.8. v Brně, kde se také uskuteční MČR v maratonu.

Kompletní výsledky naleznete zde.

1 komentář: „Inline Cup Praha 2010“

Napsat komentář