Letošní první Mistrovství ČR

V sobotu 19. února se bude konat v Praze ve výstavní hale PVA Letňany již druhý ročník Mistrovství ČR v halovém kolečkovém rychlobruslení.

Propozice a registrace je na stránkách závodu. Závod je letošním prvním závodem v kolečkovém bruslení v ČR a vzhledem k tomu, že jde o MČR, bude organizován již podle nových směrnic Mezinárodní bruslařské federace FIRS.

Změny se dotkly především kategorií juniorů. Nově byla zavedena kategorie Juniorů A – 18-19 let. Tomu se přizpůsobily i kategorie mladší, kdy Junioři B (14-15 let) byli přejmenováni na Kadety, Junioři A (16-17 let) se stali Juniory B a nově tedy Junioři A (18-19 let) a dále Senioři.

Drobná poznámka:

K tomuto dlouho diskutovanému kroku přistoupila FIRS zejménaproto, že kategorie juniorů přecházejících v 18 letech mezi seniory, byla hodně často poslední, kam závodník nebo závodnice došli. Mladí, ještě sportovně „nehotoví“ sportovci závodili s těmi nejlepšími, zkušenými staršími závodníky. A v našem sportu, který je kombinací rychlosti, vytrvalosti a zkušeností, neměli tito mladí (až na výjimky) po přechodu mezi seniory šanci uspět. Čekalo je několik let sbírání zkušeností a tvrdého tréninku prakticky bez nějakého velkého úspěchu. Motivace se vytrácela a závodníci zhusta svou sportovní kariéru končili v době, kdy ji naopak spíše měli teprve začít.

FIRS také reagovala na požadavky MOV, kdy většina olympijských sportů tuto „přechodovou“ kategorii má. Jde jistě o krok dobrý a doufejmě, že to podpoří a motivuje i naše mladé rychlobruslaře.

Závod CIIO je tedy připraven. K dnešnímu dni je registrováno již 77 účastníků. Nejsilnější konkurence se rýsuje v kategoriích Juniorů D (9-10 let), kde je registrováno 17 dětí (10 chlapců a 7 dívek), konkurence bude silná i v kategoriích seniorů 30 a 40 let. Registrovaných je již 10 účastníků.

Svět koleček je mediálním partnerem tohoto závodu, a proto pište své připomínky, náměty i postřehy z podobných akcí. Závod CIIO je tady. Pro všechny „kolečkově“ nenasycené a natěšené. Možnost potkat se uprostřed zimy, popovídat si a k tomu si i zajezdit na hlaďounkém povrchu – co víc si kolečkový bruslař může přát.

Napsat komentář