Czech Inline Indoor Open 2011 [VÝSLEDKY]

Mistrovství ČR v halovém inline rychlobruslení

V Praze v areálu výstaviště PVA Letňany Praha se v sobotu 19. 2. 2011 konal letos již 3. ročník halových závodů v kolečkovém rychlobruslení – PVA Letňany Inline. V rámci této akce se zde již podruhé konalo i otevřené Mistrovství ČR v tomto mladém sportovním odvětví.

Letošní MČR bylo ozdobeno účastí kvalitní zahraniční konkurence, vůbec poprvé přijela na dráhové inline závody i zástupkyně bruslařské velmoci – Kolumbie – 16letou Juanu Estradu. Celkem zde bylo 6 účastnických zemí.

Silné celky zejména v kategoriích dětí 10-14 let přijely z Německa a Polska, dále z Maďarska a Slovenska.

Potěšující je narůstající počet dětí z českých oddílů.

Na startu bylo 124 závodníků, kteří bojovali v 17 věkových a výkonnostních kategorií – od fitness bruslařů až po zkušené závodníky.

Šlo o letos první kolečkový závod v ČR. Na startu se objevilo i několik loňských mistrů a vicemistrů republiky, včetně českého reprezentanta Matěje Krupky (BZK Praha) – loňského mistra ČR v dráhovém i halovém víceboji a vicemistra na 42 km a dvojnásobné akademické vicemistryně ČR na 21 a 42 km Evy Šodkové (LYKO Prachatice). Známých jmen tu však bylo mnohem víc: Matěj Pravda – letos se posunul opět do kategorie Juniorů A (vzhledem ke změnách pravidel o věkových kategoriích) nebo Adam Adlt, který překvapil výborným výkonem, ač v zimě jezdí pouze na ledových dlouhých nožích.

Výborné závody jsme viděli však téměř v každé kategorii a to samozřejmě i zásluhou výborných zahraničních bruslařů – závodit jsme viděli polské juniorské reprezentantky Martynu Oficjalsku (UKS Zryw), Malwinu Fituch a Aleksandru Szymkiewicz (UKS Orlica), jeden z nejlepších německých závodníků v dětských kategoriích Clemens Kümmel (RSV Blau Weiss Gera) zase řádně prověřil schopnosti našich  chlapců v kategorii12-13 let. Podobně i maďarské závodnice týmu Tornado Team Szeged v dětských kategoriích ukázaly, jak se v zimě připravuje naše konkurence. Ukázalo se, že velmi dobře.

Halové závody slouží v přípravném zimním období právě k tomu, aby se porovnala zimní příprava mezi konkurencí. Je jasné, že nemůže jít časově o top výkony, přesto i tady byly takové k vidění.

Mistrovské tituly se udílely v 6 kategoriích (uvedeni Mistři ČR):

Junioři D (10-11 let) – Magdalena Stodolová a Filip Pískatý (oba KSBM Praha)

Junioři C (12-13 let) – Tereza Bohumská a Kryštof Pravda (oba KSBM Praha)

Kadeti (14-15 let) – Natálie Poplová (Powerslide.cz) a Šimon Pravda (KSBM Praha)

Junioři B (16-17 let) – Klára Prokopová (BK Powerslide Náchod) a Lukáš Vevera (KSBM Praha)

Junioři A (18-19 let) – Matěj Pravda (NowiS Team)

Senioři 20 a více – Matěj Krupka (BZK Praha/Speedlager.de)

Ne v každé kategorii však byly tituly uděleny. Např. právě v seniorkách ženách byla E. Šodková jedinou účastnicí a bohužel tak titul nemohl být udělen. Startovala v silné zahraniční konkurenci mladších závodnic. Mistrem republiky a obhájcem loňského prvenství v hlavní seniorské kategorii se stal Matěj Krupka (BZK Praha). Zajímavostí je jistě i triple bratrů Pravdových. Rozhodně není obvyklé, aby v jednom sportu získali tři bratři titul Mistrů republiky v jednom dni.

Nás může těšit vzrůstající úroveň dětských závodníků již z více českých oddílů, velmi silná byla např. kategorie dětí 10-11 let. Je vidět, že se tento sport začíná rozvíjet právě na této úrovni. Navíc jsme právě v dětských kategoriích srovnatelní se silnou zahraniční konkurencí. Takže přísliby do budoucna. Velká výkonnostní zlepšení prokázaly děti z nového oddílu Inlinetalent a z již tradičního oddílu TJ Sokol Běchovice II. Prim mezi českými dětmi hráli povětšinou zástupci nejpočetnějšího domácího oddílu KSBM Praha, kteří získali také nejvíce mistrovských titulů. Držme palce všem trenérům a rodičům, kteří tento stále oblíbenější sport pomáhají rozvíjet.

Ocenili jsme i to, že závodů se zúčastnili i někteří ledoví bruslaři (především z BK Náchod). Ačkoli mají svou ledovou sezónu v plném proudu, ukázali, že když někdo umí na bruslích jezdit, je v podstatě jedno, zda na boty dá nože nebo kolečka.

Krásné souboje jsme viděli i v kategorii AK 30,40 a starších. Bojovná byla i kategorie Fitness 2, kde si to „rozdali“ hlavně tatínkové dětských bruslařů. Svým dětem tak ukázali velkou dávku bojovnosti a sportovního nadšení a jejich výkony byly také překvapením. Možná se divily i jejich ratolesti.

A tak nezbývá než poděkovat všem sponzorům, bez nichž by tyto závody vůbec proběhnout nemohly, a především všem, kteří se starali o organizaci celého závodu. Byť se letos závod o něco prodloužil a končili jsme o něco pzději, než jsme zvyklí, snad se všem v hale líbilo a přijedou příště a s nimi i další závodníci, které prostě baví inline  bruslení i v zimě.

Foto zatím zde,  výsledky výsledková listina CIIO 2011 závody kompletnív3

Napsat komentář