Medailové žně v Lipsku

O víkendu se kromě jiných akcí (Geisingen, nebo první závod Evropského poháru v Bologni) konaly i dvoudenní dráhové závody v Lipsku. Mezi cca 300 účastníky byla i početná česká výprava ze tří oddílů: KSBM Praha, TJ Sokol Běchovice a Powerslide CZ2011.

Závody ukázaly na vzrůstající úroveň dovedností našich mladých závodníků. Z Německa si česká výprava odváží celkem 23 medailí (9xzlato,  7xstříbro a 7xbronz). Většinu z nich vybojovali závodníci pražského oddílu KSBM, jedno stříbro – patrně první ze zahraničí – si odváží Radek Fajkus ze Sokola Běchovice.

Z výčtu medailí není ještě patrná jedna věc: 18 medailí jsme získali v individuálních kategoriích (napříč všemi věkovými kategoriemi), 5 medailí bylo ze štafet (z toho 4 zlaté). A to bylo něco, čím jsme v Německu opravdu všechny překvapili. Ukazuje to nejen na stále se zvyšující členskou základnu (byť šlo převážně o jeden oddíl), ale především na vyrovnanost závodníků. O výsledcích štafet rozhoduje totiž právě to, jak vyrovnaní závodníci jsou. Většinou nepomůže , když má oddíl jednoho výborného závodníka – ten na vše nestačí.

Další posun zaznamenali naši závodníci i v dovednostních slalomech, kde byla dřív naše slabina. Nyní již i v této části víceboje dokážeme vítězit nebo alespoň držet medailové pozice.

Start do sezóny nás tedy opravdu potěšil. Porovnání se s konkurencí bylo tentokrát nejen velmi užitečné, ale i velmi úspěšné. Vždyť na závodech chybělo snad jen pár nejlepších závodníků z německého oddílu z Gery. Jinak tu byli i závodníci z Polska (UKS Orlica) i z dalších silných německých týmů. Blíže k závodům na oddílovém webu.

 

Výsledky zde.

 

[slideshow id=48]

Napsat komentář