Frankfurtský maratón – větrná hůrka

Zatímco většina českých bruslařů zamířila v neděli do Hradce Králové na první závod seriálu LifeInline Tour, trojice mužů nás zastupovala na dlouhé trati v německém Frankfurtu. Zde se konal závod seriálu German Inline cup, zvaný Rhein-Main Skate-Challenge.

V rámci této akce se jede hned několik závodů bruslařů i cyklistů. Pro bruslaře je tu navíc docela mimořádná nabídka na 70km trať. Té využil i český vytrvalec František Míček (ISC Gigasport), který dojel v čase 2:14,18 na výborném 6. místě celkového pořadí.

Na pohárovou trať dlouhou 42 195 m se poté vydali i dva čeští závodníci jezdící letos za německé týmy, Matěj Krupka (Team Speedlager.de/BZK Praha) a Petr Lochman (O.B.F.S.T.). Na zvlněné trati bylo docela větrno, což se nevyplatilo zejména prvně jmenovanému, kterému po chybě ve sjezdu na 10 km ujelo čelo závodu a do cíle dojel na 24. místě. Jeho dva týmoví kolegové dojeli před ním, a tak si tým i díky našemu závodníkovi odvezl cenné body (počítají se tři nejrychlejší z týmu), které je v celkovém pořadí týmů posunou o něco dopředu.

Petr Lochman si vedl dobře a pro svůj tým vybojoval také bodované pořadí (skončil na 50. místě). Maratón se díky větrnému počasí i profilu trati nejel nijak rychle. Vítěz – Felix Rijhnen (Powerslide Matter World Team) zvítězil časem 1:05,56,4, v ženách byla první jeho týmová kolegyně Sabine Berg (1:18,38).

Celkové výsledky muži 42 km, ženy 42 km, muži 70 km.