Evropský pohár – Weinfelden, Švýcarsko

Pátým závodem pokračoval o víkendu 13.-15. 5. Evropský pohár. Tentokrát se kryl s několika významnými událostmi, a tak nebylo obsazení kompletní. Přesto se na kryté, 200m dráze na jih od Bodamského jezera, sjelo nemálo zajímavých jmen.

Foto zde.

V mužích ovládli dráhu novozélandští závodníci v čele s Kalonem Dobbinem, Peterem Michaelem a Scotem Arlidgem.Ti se střídali na jednotlivých tratích na medailových pozicích a jako tým si se soupeři poradili. proti nim totiž tentokrát závodili spíše jednotlivci, nikoli týmy, a tak to pro ně bylo o to lehčí. V ženách byla situace o něco zajímavější, protože proti sobě stály evropské špičkové závodnice týmů Powerslide Matter World a Cadomotus World. Úspěšnější byl tentokrát tým Powerslide v čele s Mareike Thum a Sabinou Berg, mezi něž se vklínila závodnice CadoMotu – Jana Gegner.

Silné byly kategorie juniorů A, B i kadetů. velmi dobře se zejména v mladších kategoriích ukázali závodníci maďasrkého týmu Tornádo Szeged. Zejména v dívčí kategorii dominovali. Nás může těšit, že s největší pravděpodobností přijedou i na Czech Open – otevřené mistrovství ČR na dráze.

 

I Česká republika tu měla své zastoupení. V seniorské kategorii absolvoval svůj třetí závod Evropského poháru Matěj Krupka (BZK Praha/Team Speedlager.de). Velmi dobře si vedl zejména na trati  10000 m vyřazovací, kde skončil na výborném 6. místě. Celkově se umístil na 10. příčce.

Z Weinfeldenu si však Češi vezou i medaile. V kategorii juniorek F (ročník 2004-2005) nenašla přemožitelku Adriana Pískatá, podobně si vedl i její bratr Filip (oba KSBM Praha), který už však musel sáhnout hlouběji do svých fyzických zásob, aby prvenství vybojoval.

Dobře si vedl i další modřanský závodník Matyáš Votruba, který v již silné kategorii Juniorů C (1998-1999) obsadil 9. příčku z 21 závodníků. Blíže zde.

A tak se opět české bruslení v zahraničí neztratilo. Naši závodníci nabyli další zkušenosti, potkali se s jinou konkurencí. Škoda jen, že tentokrát trochu zklamala elektronická časomíra závodu, a tak se správné časy pravděpodobně nedozvíme. Ve výsledcích totiž ani časy na 500 m neodpovídají skutečnosti. A to by se na závodech Evropského poháru asi stávat nemělo.

EC-Weinfelden_Ergebnisliste

Napsat komentář