První letošní inline závody se blíží

Letos první závody se konají již v neděli 18. března v hale TJ Slavia Hradec Králové. Letošní ročník CIIO, aneb Czech indoor inline open se poprvé stěhuje z Prahy – předchozí 3 ročníky se totiž konaly na výstavišti PVA Letňany.

Letos se organizátoři z oddílů KSBM Praha a SK MG Ajur Hradec Králové rozhodli vyzkoušet jiné podmínky, jiný povrch a jiné město. K dispozici bude velká sportovní hala s povrchem z parket, s výborným zázemím pro diváky (kolem celé haly je hlediště, navíc velikost haly je u nás také ojedinělá – 30×90 m – takže tradiční indoor ovál o délce 100 m se sem vejde úplně hravě.

Zatím není jasné, zda se podaří závody CIIO uvést jako halové MČR – to záleží na dohodě s novým vedením ČSKB, které bylo ustanoveno na Valné hromadě minulý týden.

Pro závodníky budou kromě tradičních tratí připraveny i tratě pro halové závody netradiční – sprint pro všechny kategorie, pro menší slalomy, možná (podle časových možností) i cross-štafeta. Všechny tyto nové typy závodů organizátoři již viděli, mají s nimi zkušenosti ze zahraničí a rozhodně činí závody v inline rychlobruslení atraktivnějšími.

Takže kdo máte chuť si vyzkoušet něco jiného než jízdu po silnici, přijďte 18.3. do Hradce. Všechny informace včetně registrace najdete na www.indoorinline.cz. K dnešnímu dni je registrováno cca 60 závodníků ze 7 oddílů, registrován je již i klub z německé Gery.

Svět koleček je mediálním partnerem závodů.

Napsat komentář