Kam se poděl Český svaz kolečkového bruslení, aneb nejde jen o pravidla

Činnost Svazu po prázdninách…

Tak tu máme září (zatím pravda první půlku) a na stránkách, které jsou vydávány za stránky Českého svazu kolečkového bruslení, to vypadá, že in-line už pro letošek skončil.

Poslední „zápis“ do složky novinek je ze 13. srpna z mistrovství Evropy. Od té doby se sice pár závodů konalo (mj. např. Mistrovství republiky v maratonu), ale jak se zdá, tyhle „drobné“ události už pro funkcionáře Svazu nejsou vůbec podstatné. Kolečka už zřejmě všichni bruslaři uklidili do skříní. A že se mezitím rozjely poprázdninové části našich seriálů LIL a ČMP, že skončil velmi dobrý Otrokovický pohár, že spousta našich závodníků buď s oddíly nebo i jako jednotlivci zaznamenali výborné výsledky na mezinárodním poli, to už zřejmě nestálo za zaznamenání.

Ale možná to bude trochu jinak. Na „Hradě“ – jak už zmiňoval článek Honzy Hoidekra, vládnou „ledoví“ funkcionáři. A tak není divu, že in-line už v září prostě neexistuje. Jak by mohl, když reprezentační trenér kolečkového bruslení byl už v srpnu (v době konání Mistrovství Evropy) na soustředěních s dětmi na ledě. Je samozřejmé, že se od ledu nedá sledovat dění na asfaltu. Na to prostě jeden člověk nestačí. A tak neviňme osobu, ale pozastavujme se nad tím, proč to není jinak.

Proč nejsou dosud na zmiňovaných stránkách publikována pravidla, jak generální sekretář sliboval, proč na oficiálních stránkách není třeba i jen letošní přehled mistrů republiky, proč tam chybí i základní informace o předsednictvu, proč nemáme šanci se na stránkách dočíst třeba i to, zda Svaz letos obsazuje někým Mistrovství světa (pozn. bude se konat 20.-30 října 2010 v Kolumbii a Česká republika tam má jako každá jiná „rozvojová země“ jedno místo placené z prostředků FIRS), proč tam není třeba informace o školení rozhodčích, které mělo proběhnout již na jaře letošního roku a zatím se o něm vůbec nic neví.

A tak bychom mohli pokračovat. Pokud budete mít chuť a chtěli byste se zapojit do diskuse, tak pište. Pište o tom, jaké informace byste potřebovali, co by Svaz měl zveřejňovat a podobně. Protože pokud se vy sami, jako bruslařská veřejnost nebudete dožadovat informací, pak prostě bude kolečkové bruslení i nadále u ledu.

Napsat komentář